PAR REDZES PĀRBAUDI

Regulāra redzes pārbaude ir nepieciešama, lai laikus konstatētu iespējamos redzes traucējumus arī tad, ja nav sūdzību. Tas var aizkavēt un pat novērst nopietnas acs saslimšanas un redzes pasliktināšanos nākotnē.

Redzes pārbaudi ir ieteicams veikt reizi gadā. Bērniem pārbaude obligāti jāveic 1, 3 un 7 gadu vecumā, bet pieaugušajiem ne retāk kā reizi 3 gados.

Jūs varat pierakstīties uz redzes pārbaudi un ietaupīt savu laiku.

Izvēlieties tuvāko veikalu, zvaniet pa tālruni vai rakstiet uz e-pastu un pierakstieties redzes pārbaudei sev ērtā laikā.

Mūsu uzņēmuma speciālisti veic redzes pārbaudi bērniem no 12 gadu vecuma.

Redzes pārbaude, pasūtot brilles, maksās 7€, bērniem un senioriem 5€.

Bezmaksas redzes pārbaude, pasūtot brilles, ir pieejama mūsu optikas salonos Rīgā, Melīdas ielā 11 un Jelgavā, Uzvaras ielā 3.

Redzes pārbaudi pie mums veic gan optometrists, gan oftalmologs.

Lai novērtētu redzes asumu, izrakstītu briļļu vai kontaktlēcu recepti, kā arī laikus konstatētu citus redzes traucējumus, Jums spēs palīdzēt arī optometrists – primārās redzes aprūpes speciālists. Taču, ja rodas aizdomas par kādu acs saslimšanu, tad optometrists pacientu nosūta pie oftalmologa – acu ārsta, kurš ir specializējies acs un redzes slimību ārstēšanā.

Dioptrija ir briļļu vai kontaktlēcu stipruma mērvienība, kuru izsaka lēcas optiskajā stiprumā. Tā var būt gan ar plusa zīmi tālredzības, gan ar mīnusa zīmi tuvredzības gadījumā.

Astigmātisms ir bieži sastopams redzes traucējums. Tas rodas, ja acs radzene nav precīzi apaļa vai vienādi izliekta, un nelielā apmērā piemīt gandrīz katram cilvēkam. Visbiežāk astigmātisms ir iedzimts un tiek koriģēts ar cilindrisku briļļu lēcu vai kontaktlēcu palīdzību.

PAR BRILLĒM

Pirms pasūtāt brilles, noteikti jāsāk ar redzes pārbaudi. Tās laikā Jums tiks noteikts, vai ir nepieciešama redzes korekcija, konsultēs un izrakstīs briļļu recepti. Ar šo recepti Jums būs iespēja iegādāties atbilstošas brilles.

Jā, Jūs varat iegādāties brilles arī pēc citās iestādēs izrakstītas briļļu receptes, taču uzņēmums neuzņemas atbildību par šīs receptes pareizību.

Briļļu izgatavošanas termiņš lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik sarežģītas briļļu lēcas Jums ir nepieciešamas. Lielākā daļa briļļu lēcu ir pieejamas noliktavā, līdz ar to izgatavošanas termiņš var svārstīties no 2 līdz 7 dienām. Ja tiek iegādātas sarežģītas un tieši Jums individuāli pasūtītas briļļu lēcas, piemēram, progresīvās briļļu lēcas, tad briļļu izgatavošanas termiņš var ieilgt līdz aptuveni 2 nedēļām. Par to Jūs informēs mūsu speciālisti pirms briļļu pasūtījuma pieņemšanas.

Brilles, kuras ir iespējams iegādāties ar redzes optiku nesaistītās tirdzniecības vietās, piemēram, tirgū, tiek izgatavotas pēc vidējiem standartiem. Tās nebūs tieši Jums piemeklētas un pielāgotas – briļļu dioptrijas un attālums starp zīlītēm var atšķirties no Jums nepieciešamā. Tostarp arī ietvara un briļļu lēcu materiāli, kā arī to izgatavošana bieži ir zemas kvalitātes. Tāpēc noteikti iesakām pārbaudīt redzi un iegādāties brilles mūsu optikas salonos.

Brilles vienmēr glabājiet futrālī un tīrīšanai lietojiet tam paredzētu salveti un šķidrumu.

Noņemot brilles, turiet tās ar abām rokām aiz kājiņām.

Nepakļaujiet brilles paaugstinātai siltuma un ķīmiskai iedarbībai.

Regulāri sekojiet briļļu stāvoklim, nepieciešamības gadījumā vērsieties pie mūsu speciālistiem.

Saskrāpētas vai citādi bojātas briļļu lēcas nav iespējams atjaunot ar pulēšanas palīdzību, lakām vai citiem līdzekļiem. Vienīgā iespēja, kā novērst bojājumu, ir nomainīt briļļu lēcas uz jaunām.

Ja iepriekš neesat nēsājis brilles, tad Jūs varat pasūtīt brilles tikai tuvumam jeb lasām-brilles. Savukārt, ja lietojat brilles tālumam, tad mēs iesakām pasūtīt progresīvās brilles, kas apvieno vairākas brilles vienās – tālumam, tuvumam, kā arī vidējam attālumam.

PAR KONTAKTLĒCĀM

Redzes pārbaudi, nēsājot kontaktlēcas, ieteicams veikt vismaz divas reizes gadā. Mūsu speciālists piedāvās tieši Jums piemērotu pārbaužu grafiku, atkarībā no nēsātajām kontaktlēcām un redzes stāvokļa.

Astigmātismu iespējams koriģēt arī ar kontaktlēcām. Konsultācijas laikā mūsu speciālists piemeklēs tieši Jums piemērotas toriskās (astigmātiskās) kontaktlēcas.

Iegādājoties krāsainās kontaktlēcas, ir nepieciešama redzes pārbaude arī tad, ja Jums nav redzes traucējumu. Tās laikā Jums ne tikai noteiks redzes stāvokli, bet apmācīs, kā lietot kontaktlēcas, un pārbaudīs, vai izvēlētās krāsainās kontaktlēcas Jums ir piemērotas.

Briļļu recepte tiek izrakstīta tieši brillēm, un tā atšķiras no kontaktlēcu receptes. Lai iegādātos kontaktlēcas, Jums ir jāveic redzes pārbaude tieši kontaktlēcām. Pārbaudes laikā papildus tiek mērīti arī citi acs parametri un apmācīts, kā pareizi lietot kontaktlēcas.

Svarīgākās lietas, kas ir jāievēro, lietojot kontaktlēcas, ir higiēna un nēsāšanas režīms.

Lasīt vairāk

Jums ir iespēja saņemt izmēģinājuma vienas dienas kontaktlēcu pāri bez maksas, veicot pirmreizējo redzes pārbaudi kontaktlēcām.

Ejot peldēties ar kontaktlēcām acīs, pastāv risks iegūt iekaisumu, jo ūdenī atrodas daudz nevēlamu mikroorganismu. Bez kontaktlēcām šo problēmu risina acs mirkšķināšana un asarošana, taču kontaktlēcas to ierobežo un pat pasliktina stāvokli.

Drīkst gulēt tikai ar tam paredzētām kontaktlēcām, taču regulāri to darīt mēs neiesakām. Tas var izraisīt iekaisumus, jo plakstiņš mazina skābekļa piekļuvi acīm un kontaktlēcas to vēl pastiprina.

PAR CITIEM JAUTĀJUMIEM

Mūsu uzņēmuma optikas veikalos apkalpo apdrošinātas personas no lielākajām apdrošināšanas kompānijām – “Balta”, “BTA”, “Ergo”, “IF” un “Seesam”. Ar veselības apdrošināšanu ir iespējams iegādāties brilles vai kontaktlēcas, kā arī veikt redzes pārbaudi.

Mūsu optikas veikalos ir iespējams nopirkt dāvanu kartes par jebkādu naudas summu briļļu, kontaktlēcu vai saulesbriļļu iegādei.

Pie mums iegādāto preci ir iespējams nosūtīt pa pastu uz jebkuru Eiropas Savienības valsti aptuveni vienas nedēļās laikā. Kurjerpasts tiek nodrošināts, sadarbojoties ar uzņēmumu “DPD”.

Ja nevēlaties saņemt paziņojumus par uzņēmuma “Cobergs” jaunumiem un īpašajiem piedāvājumiem, Jums ir iespējams atteikties no datu apstrādes, aizpildot iesniegumu rakstiski vai elektroniski, un to iesniedzot uzņēmuma administrācijai.