Lat
Rus
Briļļu lēcas

Cobergs Optika un Bruno Optika piedāvā plašu iespēju pasūtīt briļļu lēcas no franču ražotāja BBGR un JZO Optika. Mūsu speciālisti – acu ārsti, optometristi, pārdevēji-konsultanti un optiķi ar lielāko prieku palīdzes Jums izvēlēties vispiemērotāko.

Lēcu veidi
Monofokālas lēcas - viena stipruma briļļu lēcas, kuras piemērotas tuvuma un tāluma nēsāšanai. Tās koriģēs redzes asumu tikai vienā attālumā un labs risinājums lasīšanai, pastāvīgai nēsāšanai, sportam, kā arī bērniem. Ir pieejami dažādi lēcu materiāli un pārklājumi.

Multifokālās lēcas - kombinētas lēcas gan tālumam, gan tuvumam. Ja Jūs jau lietojat brilles ikdienā tālumam, bet tuvumā jau ir grūtības kaut ko skaidri saskatīt un šķiet, ka "ka rokas ir par īsu", tad tas nozīmē, ka Jums ir nepieciešamas brilles arī lasīšanai. Lai nevajadzētu lietot divas atsevišķas brilles, iesakām izvēlēties multifokālās lēcas, kuras apvieno vairākus stiprumus vienā lēcā.
Vienkāršākais šādu lēcu veids ir bifokālās lēcas, kurām ir divi stiprumi un uz lēcas skaidri redzama pāreja no tāluma uz tuvuma zonu - tā saucamais lodziņš.
Daudz ērtākas lietošanai ir jaunākās paaudzes progresīvās lēcas, kurām nav tikai divi, bet vairāki optiskie stiprumi - pakāpeniska pāreja (progresija). Līdz ar to Jūs varēsiet skaidri saskatīt priekšmetus jebkurā attālumā, vai tā būtu tāluma esoša ceļazīme braucot pie stūres, vai biezpienmaizītes cenu zīme ieejot veikalā, vai mīļākā grāmata klusā un mierīgā vakarā.

Fotohroma un tonētas lēcas - piemērotas mainīgiem apstākļiem. Tās reaģē uz saules gaismu, tieši uz ultravioleto starojumu, un maina savu tumšuma pakāpi - saulainā dienā tās būs tumšas kā saulesbrilles, bet iekštelpā kļūs gaišas un netraucēs redzes asumam.
Ir pieejamas arī optiskās saulesbriļļu lēcas ar Jums nepieciešamo stiprumu, krāsu toni un tumšuma pakāpi.

Pārklājumi

Cietais pārklājums - aizsargā lēcu no mehāniskiem skrāpējumiem.
Dzidrinātais pārklājums - samazina atspīdumu un padara attēlu dzidrāku.
Populārākā izvēle ir standarta dzidrinātais pārklājums Diam's UV, kas noņem lēcas atspīdumu, padarīs tās dzidrākas un tādējādi uzlabos redzes kvalitāti. Papildus nāk arī cietais pārklājums.
Jaunākās paaudzes dzidrinātais pārklājums Neva Max UV ir papildināts ar hidrofobo (pret ūdens lāsēm), oleofobo (pret traipiem) un antistatisko (pret putekļiem) slāni, kas kopumā atvieglos arī lēcu kopšanu.
 
Briļļu lēcu cenas (€ par 1 lēcu)
Plastikāta lēcas Cena
Apraksts
Standarta (CR-39) lēca bez pārklājuma
10 €
CR-39 ir parastā biezuma plastikāta lēca
Standarta lēca ar dzidrināto pārklājumu
20 €
Parastā biezuma plastikāta lēca ar dzidrināto pārklājumu, kas noņem atspīdumus
Polikarbonāta lēca ar dzidrināto pārklājumu
30 €
Polikarbonāta lēca ir plānāka un izturīgāka, īpaši piemērota skrūvbrillēm
Augsta indeksa 1.6 (plāna) lēca ar dzidrināto pārklājumu
30 €
Aptuveni par 25% plānāka par standarta CR-39 lēcu
Augsta indeksa 1.67 (plāna) lēca ar dzidrināto pārklājumu 40 €
Aptuveni par 30% plānāka par standarta CR-39 lēcu
Fotohroma (Sunsensors) lēca ar dzidrināto pārklājumu
30 €
Piemērota mainīgiem laika apstākļiem, reaģē uz saules gaismu, tumšuma pakāpe mainās no 10-15% telpās līdz 65-70% saules gaismā. Pieejama brūnā un pelēkā tonī
Fotohroma (Transitions) lēca ar dzidrināto pārklājumu
55 €
Piemērota mainīgiem laika apstākļiem, reaģē uz saules gaismu, tumšuma pakāpe mainās no 5% telpās līdz 80-85% saules gaismā. Pieejama brūnā, pelēkā, zaļā un citos toņos
Progresīvā lēca ar dzidrināto pārklājumu
85 €
Progresīva lēca ar dioptrijas pakāpensiku pāreju nodrošinās skaidru redzi jebkurā attālumā, ar dzidrināto pārklājumu, kas noņem atspīdumus
Minerāla (stikla) lēcas


Augsta indeksa 1.7 (plāna) lēca ar dzidrināto pārklājumu
50 €
Plāna minerāla lēca ir aptuveni par 40% plānāka par standarta CR-39 lēcu
Fotohroma (Corning) lēca ar dzidrināto pārklājumu
35 €
Piemērota mainīgiem laika apstākļiem, reaģē uz saules gaismu, tumšuma pakāpe mainās no 10-15% telpās līdz 65-70% saules gaismā. Pieejama brūnā un pelēkā tonī

Mūsu veikali
Rīga, Z.A.Meierovica bulv. 4, LV 1050
Tālrunis: (+371) 67 285 804
Fakss: (+371) 67 322 603
Copyright © 2011 Cobergs Optika
Visas tiesības ir aizsargātas