Lat
Rus
Jaunumi

"Īsa pamācība ..": Progresīvās lēcas.

Apnicis visur nēsāt līdzi divus briļļu pārus un nepārtraukti tos mainīt, lai labi saskatītu ceļazīmes uz šosejas un, ieskrienot kafejnīcā, saprastu cik tad īsti maksā biezpienmaizīte!? Jūsu ērtību var uzlabot brilles ar progresīvām lēcām.

Progresīvs nenozīmē vien to, ka tas ir kaut kas jauns un moderns vien. Galvenokārt vārds progresīvās norāda, ka Jūs ar vienām brillēm spēsiet saskatīt priekšmetus dažādos attālumos - lēcās ir iestrādāta lēcu stipruma progresīvā jeb pakāpeniska pāreja no tāluma līdz tuvuma dioptrijas. Līdz ar to Jūs spēsiet ar vienām brillēm redzēt tālumā un, nolaižot acis, bez problēmām izlasīt drauga atsūtīto īsziņu. Progresīvās lēcas tika patentētas un laistas ražošanā jau tālajā 1907. gadā. Varētu teikt, ka šo lēcu priekšteči ir bifokālās un trifokālās brilles, tikai daudzkārt uzlabotas. Ik gadu ražotāji cenšas uzlabot progresīvo lēcu optisko kvalitāti un nēsāšanas ērtumu. Jaunākās progresīvās lēcas tiek izgatavotas, ņemot vērā briļļu nēsātāja dažādus individuālos parametrus - briļļu receptē norādītos stiprumus gan tālumā, gan tuvumā, izvēlētā ietvara izmērus un leņķus, kā arī Jūsu darba profesionālās īpatnības.

Mūsdienās ir pieejamas dažādu veidu progresīvās lēcas, bet pamatā tās dalās pilnajās un tuvumam domātās. Pilnās ir piemērotas lietošanai visiem dzīves gadījumiem gan tālumā, gan pie TV, gan strādājot pie darbagalda un birojā, gan lasot grāmatu un apskatot jaunumus internetā savā plaukstdatorā. Otrs veids ir tuvuma progresīvās lēcas, kuras ir paredzēts lietot tikai tuvajos attālumos - birojā, pie darbagalda un datora vai lasot grāmatu. Tām ir daudz plašāks redzes lauks, salīdzinot ar pilnajām, bet nav tāluma dioptrijas, līdz ar to ar tām Jūs nevarēsiet saskatīt priekšmetus tālāk par 3 - 5 m. Būtiski ir izvēlēties atbilstošo progresīvo lēcu veidu, saprast kā tieši Jūs vēlētos lietot brilles, Jūsu darba apstākļus un specifiku. Progresīvo lēcu piedāvājums mēdz būt diezgan plašs, noteikti ir pieejamas arī iepriekšējo paaudžu lēcas, kuras saprotams ir arī lētākas. Bet rodas jautājums: "Vai tiešām Jūs gribiet ietaupīt 30 - 50 Eur un vēlāk saprast, ka pie vecāko paaudžu progresīvām lēcām ir grūti pierast un tās nav ērtas lietošanai?" Es, kā 20 gadus pieredzējis speciālists optikas nozarē, Jums ieteikšu izvēlēties jaunākās paaudzes progresīvās lēcas ar plašāku redzesloku un īsāku pierašanas laiku.

Ļoti svarīgi Jums ir saprast, kā pareizi lietot progresīvās brilles, kas nedaudz atšķiras no pierastā citu briļļu nēsāšanas, jo tām ir mazāka optiskā zonā nekā parastajām. Pilnām progresīvām lēcām lielākie optiskie ierobežojumi ir tuvajā attālumā, bet tāluma to vispār gandrīz nav. Tāpēc skatoties tālumā nēsātājs brīvi var grozīt gan galvu, gan acis. Savādāk ir ar tuvuma attālumu, skatoties datorā vai lasot grāmatu, lai paskatītos pa labi vai pa kreisi, Jums vairāk ir jāgriež galva uz attiecīgo pusi, nevis ar acīm. Turpretim, pārejot no tāluma uz tuvumu, lasot grāmatu, vienkārši jānolaiž acis nevis galva. Tātad uz sāniem ar galvu, bet uz augšu un leju vairāk acīm. Izstrādājot jaunākās paaudzes lēcas, ražotāji cenšas to visu ņemt vērā, radīt tādas progresīvās lēcas, kuras lietojot Jums nerastos problēmas un neērtības. Tuvuma progresīvās lēcas uzlabo redzes lauku tuvajos attālumos, toties tālumā tas ir ierobežots vai vispār nav.

Cobergs Optikas veikalos ir pieejamas dažādu ražotāju progresīvās lēcas gan franču ražotāja "BBGR", gan itāļu "Ital Lenti", gan arī poļu ražotāja "Jzo" pēc franču licences un tehnoloģijām. Progresīvās lēcas ir pieejamas arī augsta indeksa (plānās), fotohromās (hameleona), ar dažādiem klājumiem un īpaši šauriem ietvariem.

Atapakaļ pie sarakstam...

Rīga, Z.A.Meierovica bulv. 4, LV 1050
Tālrunis: (+371) 67 285 804
Fakss: (+371) 67 322 603
Copyright © 2011 Cobergs Optika
Visas tiesības ir aizsargātas